YÖNETİM KURULU BAŞKANI MESAJI

Mir Holding 37 yıl önce kurulmuştur. İlk kurulan şirketimizin felsefesi ARGE (araştırma-geliştirme) üzerine şekillendirilmiştir. İlk ARGE çıktımız “boru konusunda” olmuştur ve buradan Dizayn Grup doğmuştur.  İlk endüstriyel şirketimiz olan Dizayn Grup bugün itibariyle, 20 mm’den 8 m çapa kadar ve 0,5 Bar basınçtan, 200 Bar basınca kadar türlü sektörler için boru üretmektedir. 
 
Mir Holding “boru, tarım, enerji, yapı, savunma sanayi alanlarında” faaliyet gösteren 15 şirketi bünyesinde barındırmaktadır. 
 
Türkiye, Almanya, Azerbaycan, Rusya Federasyonu’nda fabrikaları vardır. Almanya'da kurulan yeni tesisin açılış törenine Sayın Angela Merkel katılmıştır.
 
Ayrıca Mir Holding İstanbul Üniversitesi Teknoparkının ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesidir. 
 
Mir Holding; 
 
- Sadece Ar-Ge alanında 50'den fazla doktora derecesine sahip Ar-Ge mühendisi, 25 profesör, toplamda 150 araştırmacıyı istihdam etmektedir. Üretime dönüşen patent sayısı açısından Türkiye'de lider konumdadır.
 
- %70'i üretime dönüştürülen 100'den fazla patente sahiptir.  
 
- Türkiye'nin en büyük özel araştırma laboratuvarına sahiptir. 
 
- Savunma sanayinin en büyük bütçeli (10.2 milyon USD) projeyi (çelikten on kat daha güçlü, beş kat hafif malzemeyi) başarıyla gerçekleştirmiştir. Amerika ve Kanada'dan sonra dünya çapında bu teknolojiye sahip 3. şirkettir. 
 
- Avrupa Birliğinin en büyük bütçeli (49 milyon Euro’luk) ARGE projesini (akıllı ve yeşil şehir) başarıyla tamamlamış ve endüstriye dönüştürmüştür. 
 
- Eskişehir’de 2 milyar USD büyüklüğünde SERAKENT projesi yatırımı hızla ilerlemektedir.  
 
Tüm paydaşlarımızla birlikte bu başarıya ulaştık. Onlara derin teşekkürlerimi sunuyorum. 
 
İbrahim Mirmahmutoğulları
Mir Holding Yönetim Kurulu Başkanı