ÜRÜNLER

OKSİDASYON DAYANIMLIDIR.

Piyasadaki borulara göre oksidasyon sonucu bozulma özelliği çok düşüktür. Oksidasyon dayanımı olmayan borular uzun vadeli kullanıma uygun değildir. Piyasadaki yumuşak PE Borularda ‘’oksidasyon dayanım özelliği’’ bulunmamaktadır.

ESNEKTİR VE KOLAY ŞEKİL ALIR.

Piyasadaki Yumuşak PE borular gibi esnekliğe sahiptir. Kolay şekil alma özelliği ile muazzam montaj kolaylığı sağlamaktadır.

KAPLİN EK PARÇALARI İLE KOLAY MONTAJ EDİLİR.

Yumuşak PE borular gibi kaplin tarzı mekanik birleştirmeye uygun ekleme parçaları ile montaja uygundur.

YÜKSEK BÜKÜLME DİRENCİNE SAHİPTİR.

Büküldüğünde çatlama göstermez. Bükülen kısım basınç dayanımı özelliğini koruduğu için fire oluşmaz, ilave ek parça kullanılmaya  gerek duyulmaz. Boru bükülse de kullanılır. Hurda hammaddelerden üretilen yumuşak PE borular bükülme anında ciddi zararlar alırlar eğer kesilip atılmaz ise, içerisinde oluşturduğu ‘’iç gerime ‘’  ile zamanla bu bölgede hasar oluşması kaçınılmazdır.

SOFT POWER NEDİR ?

Dizayn Teknik Boru ve Elemanları San. Tic. AŞ kendisinden bekleneni yaptı ve’ ’esnek boru pazarında’’ devrim denilebilecek bir buluşa imza attı. SOFT POWER PIPE’ ın hafızalara, gönüllere hitap eden bir ürün  olacağı aşikardır.

Piyasada Yumuşak Pe Boru olarak adlandırılan sıradan ürünlerin hiçbir vasfı ve basınç dayanımı iddiası yoktur. Ne kadar PE32 hammaddeden üretildiği söylense de borular poşet üretiminde kullanılan ‘’LDPE’’ hammaddeden üretilmektedir. LDPE hammaddelerin basınç dayanımı iddiası yoktur ve hiçbir petro kimya tesisi LDPE hammaddelerinin basınç dayanımını taahhüt etmez.

Daha vahim olanı ise piyasada hurda hammadeden üretilen borularda pazarda fazlasıyla yer bulmaktdır.
 

Oysa ki SOFT POWER PIPE öyle mi ?

Hammaddesi AR-GE ekibimiz tarafından geliştirilen PE63 hammaddeden üretilmektedir. Kullanısına güven veren bir basınç değerine sahip olmakla birlikte, yeniliklerin öncüsü olan milli bir firmanın AR-GE çıktısıdır.

Sıradan ürünlerin hakim olduğu pazarda, borunun asıl görevinin ‘’basınç dayanımı’’ olduğu unutulmaktadır. Borunun alım satımı basınç değer değil de et kalınlığı yada kilogram ile yapılmaktadır. Daha kalın et kalınlığına sahip boru satın alındığında sağlam boru satın alındığı algısı pazara hakim olmaktadır.

Gerçek olan ise borunun basınç dayanımı hammaddenin SİGMA dediğimiz değerinden beslenmektedir. SOFT POWER PIPE ise sigması 6.3 Mpa olan hammaddeden üretilmektedir. Esnek özelliğe sahip, yoğunluk değeri düşük böyle bir hammadde yeryüzünde yoktur. Bu hammadde yi firmamız geliştirmiştir.

Marifet; daha az et kalınlığı ile daha yüksek basınç değerini sağlamak ve uzun yıllar kullanabilmeyi başarmak olmalıdır. İşte SOFT POWER PIPE tam da  böyle bir başarı elde etmiş borudur.

Sigması belli olmayan LDPE hammaddeden veya hurda hammaddeden üretilen borunun,ne kadar et kalınlığı kalın olursa olsun uzun ömürlü kullanıma uygun değildir.

SOFT POWER PIPE fayda maliyet ilişkisine göre değerlendirildiğinde piyasadaki ürünlere göre fiyat açısından rekabetçi bir üründür.
 

SOFT POWER PIPE KULLANIM ALANLARI ;

İçme Suyu Tesisatlarında, İçme suyu hatlarında, Tarımsal Sulama Sistemlerinde, Sera Sulama Sistemlerinde, Park ve Bahçe Peyzaj Sulama Sistemlerinde, Diğer Uygun Olan İçme Suyu Uygulamalarında.
 

SOFT POWER PIPE NEDEN TERCİH EDİLİR ?

GÜVENİLİR HAMMADDEDEN İMAL EDİLİR.

Basınç dayanımı belli olan PE63 hammaddeden üretilmektedir. Piyasada aynı amaca uygun şekilde kullanılan Yumuşak borular PE Borular gibi poşetlik,basınç sınıfı belli olmayan LDPE hammaddeden veya hurda hammaddelerden üretilmemektedir.
 

GÜNEŞİN UV IŞINLARINA KARŞI DAYANIKLIDIR.

Mavi boru üzerindeki ince siyah kaplamamız sayesinde SOFT POWER PIPE ürünümüz tam güneş altında,güneşin ultraviyole (UV) ışınlarına karşı 10 yıl dayanıklıdır.
 

UZUN ÖMÜRLÜ KULLANIM PERFORMANSINA SAHİPTİR.

SOFT POWER PIPE basınç dayanımı belli olan hammaddeden üretildiği için 20°C’de 50 yıl boyunca tasarlanan basınç değerinde güvenle kullanılabilir. Oysaki piyasadaki Yumuşak PE Boruları bu sürelerde kullanmanız mümkün değildir. Kısa sürelerde hasarlanıp kullanılmaz hale gelmektedir. 50 yıllık ömür dayanımı 80°C’de 1000 saatlik basınç testi ile ölçülmektedir. Piyasadaki yumuşak PE borular bu testleri geçememektedir.
 

ÇEVRESEL ÇATLAK DİRENCİ DAYANIMI YÜKSEKTİR.

Sıcaklık ve gerilme altında borular bazı kimyasallara maruz kaldığında polimerin ikincil bağlarında kopmalar olur. Bu sebeple boruların et kalınlığında çatlak oluşur ve bu çatlaklar zamanlar ilerler, borularda hasar oluşturur. SOFT POWER PIPE’ın çevresel çatlak direnci piyasadaki Yumuşak PE borulara göre mükemmeldir.